Başkan Başkan

Sağlam işler yaptık.


Sevgili Dostlar,

Söze ‘Sağlam İşler Yaptık’ diye başlarken, geçtiğimiz döneme şöyle bir baktım. Neler yapmışız, ettiğimiz söz, yaptığımız işi karşılıyor mu, Gebze’ye neler katmışız, hangi sorunları çözmüş hangi alanlarda yenilikçi adımlar atarak Gebze’yi ileriye taşımışız, diye. 100 yıllık tapu soruna el atmışız mesela. 35 bin tapu düzenlemişiz. Plansız alanların 5000’lik, 1000’lik planlarını yapmış, tapu tahsis belgesi ya da yapı kayıt belgesi olan vatandaşlarımızın mülkiyet sorunlarını çözmüşüz. Altyapıda boş durmamışız, en ücra köşeye kadar asfalt dökmüş, yağmur suyu kanalı döşemiş, doğalgazı tüm Gebze’de yaygın hale getirmiş, içme suyu altyapısını güçlendirmişiz. Gebze’yi güzelleştirmişiz en başta. Caddelerini ışıklandırıp aydınlatmış, prestij katmışız. Sosyal işlerde de güzel adımlar atmışız. Amatör sporu desteklemiş, Gönül Çarşımızla gönüllere dokunmuş, 7/24 bakım hizmeti veren kreş kurarak annelerin yükünü almışız. Türkiye’ye örnek olmuşuz mesela, Tapu Rayiç Entegrasyon sistemiyle. Dijital belediyecilik uygulamalarıyla vatandaşın, işinden gücünden olmadan belediye hizmetlerine ulaşabilmesini sağlamışız. Gençlik hep göz bebeğimiz olmuş. Onlar için yeni spor merkezleri yapmışız, kurslar açmış eğitim programlarıyla gelişimlerini desteklemişiz.

Polemiğe, gösterişe, israfa pirim vermemişiz. PR değil iş yapmışız. İş yaparken yalnız başımıza hareket etmemişiz. Gerektiğinde bakanlıklarla, gerektiğinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’yle, gerektiğinde İSU’yla uyum içinde çalışmış, Gebze’ye tarihinin en büyük yatırımlarını getirmişiz. 

Uzun lafın kısası dostlar,

Gösteriş yapmadan sağlam işler yapmışız. Hamdolsun. Gebze’nin geleceğini sağlama almışız almasına lakin her gün yeni bir heyecanla yeni projeler geliştirmeyi ihmal etmemişiz. Şehircilikleten sosyal hizmetlere, kültür sanattan akıllı şehire yeni ve sağlam işlere başlamış, projeler, planlar hazırlamışız. Yapacak çok işimiz var. Türkiye Yüzyılı coşkusunda Gebze’nin üstlenmesi gereken çok rol var. İşin özünde aşk varsa, bu yüzyıl da Gebze’nin söyleyecek çok sözü var. Yine gösteriş yapmadan, yine samimiyetle, yine gönülden, yine tevazuyla…

Sağlam işler yaparken yoldaşımız olan bütün çalışma arkadaşlarıma, ekibime, işbirliği yaptığımız bütün kurumlara ve yöneticilerine, bize Gebze’ye hizmet etme talimatı veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tahir Büyükakın’a; oylarıyla, dualarıyla, destekleriyle, eleştirileriyle yolculuğumuzda yoldaşımız olan bütün Gebzelilere gönülden teşekkür ediyorum.

Selam ve Dua ile

Başkan - İmza